МЕТОДИЧНІ ЗАХОДИ
2024/2025 навчальний рік
Семінар-практикум для вчителів навчального предмета «Захист України»
23 квітня 2025 року відбувся семінар-практикум на тему «Цифрова трансформація освіти: використання інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення якісного освітнього процесу» для вчителів навчального предмета «Захист України».
Під час заходу учасники ознайомилися з сучасними можливостями використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчальному процесі. Було акцентовано увагу на важливості цифрових інструментів для підвищення ефективності та якості викладання, а також розвитку критичного мислення і практичних навичок учнів. У рамках практичної частини семінару педагоги опанували цифрові сервіси, які дозволяють створювати інтерактивні навчальні матеріали, організовувати дистанційне навчання, проводити онлайн-тестування та забезпечувати зворотний зв’язок. Особливу увагу було приділено творчому підходу до викладання, інтеграції сучасних технологій у патріотичне виховання та формування національної свідомості учнів.
Захід пройшов у конструктивній атмосфері співпраці, обміну досвідом та ідеями. Усі учасники відзначили актуальність теми, практичну цінність отриманих знань і мотивацію до подальшого впровадження ІКТ у професійну діяльність.
Семінар-практикум для заступників директорів, які опікуються початковою школою у закладах загальної середньої освіти та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти за темою: "Професійна компетентність педагога в умовах наступності між ЗДО та ЗЗСО. Проблеми адаптації до шкільного навчання"
На сьогоднішній день дуже актуальним залишається питання наступності між закладом дошкільної освіти і закладом загальної середньої освіти, тому 4 квітня 2025 року в Індустріальному районі відбувся семінар-практикум для заступників директорів, які опікуються початковою школою у закладах загальної середньої освіти та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти за темою: «Професійна компетентність педагога в умовах наступності між ЗДО та ЗЗСО. Проблеми адаптації до шкільного навчання».
Під час семінару директорка ХПШ № 121 Горова В.В. та директорка ЗДО № 427 Карачова С.В. ознайомили колег з досвідом діяльності закладів щодо співпраці. У практичному блоці, шляхом створення міні-проєктів, учасники семінару змогли сформувати бачення комунікації, планування та пошуку нових шляхів продуктивної співпраці. Методами візуалізаціїї створили моделі ідеального випускника ЗДО та ідеального учня ЗЗСО, портрети батьків, вчителів та вихователів, які допомагають адаптуватись до шкільного навчання.
МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
19 березня 2025 року команда Харківського ліцею № 26 провела районний майстер-клас для вчительства початкових класів закладів загальної середньої освіти Індустріального району за темою «Цифрові інструменти для подолання освітніх втрат на уроках математики».
Вчительство початкові ланки обговорило виклики сьогодення в освіті України, познайомилося через досвід роботи Гиль Олени Володимирівни, вчительки початкових класів, із фінською платформою Eduten, практично побачило як учнівство 5-го класу працює на цій платформі, отримало корисні поради як бути в ресурсі та контролювати емоційний стан. Спілкування пройшло цікаво, натхненно, корисно!
ФОТОЗВІТ
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ ЗА ТЕМОЮ: "СТРАТЕГІЯ УСПІШНОЇ ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО НМТ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ"
18 березня 2025 року в ХЛ № 163 було проведено районний семінар-практикум вчителів історії закладів загальної середньої освіти Індустріального району за темою «Стратегія успішної підготовки здобувачів освіти до НМТ з історії України: методичні підходи, практичні рекомендації та ефективні техніки», метою якого було ознайомлення вчителів із сучасними підходами у підготовці здобувачів освіти до НМТ, аналіз типових помилок та представлення ефективних методик і ресурсів для їх уникнення.
Гостем семінару був кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ХНУ імені В.Н. Каразіна Захарченко Є.Ю., який презентував спеціалізований посібник для підготовки до НМТ з історії України, провів аналіз змістової структури, методичних можливостей та практичних аспектів його застосування в освітньому процесі.
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ ЗА ТЕМОЮ "УСПІШНИЙ СКЛАДНИЙ ШЛЯХ ДО 200 БАЛІВ"
26 лютого 2025 року на базі ХЛ № 119 відбувся районний семінар-практикум для вчителів української мови та літератури «Успішний складний шлях до 200 балів», на якому обговорено питання наступності різних ланок школи, взаємодії учителів, батьків, учнів щодо якісної підготовки до НМТ. Практично застосовано інноваційні методи роботи з учнями для успішного складання НМТ.
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ ЗА ТЕМОЮ: «СЕРВІС DESMOS ЯК СУЧАСНИЙ ЦИФРОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ МАТЕМАТИКИ"
14 лютого 2025 року на базі комунального закладу "Харківський ліцей № 118 Харківської міської ради" відбувся семінар-практикум вчителів математики Індустріального району «Сервіс Desmos як сучасний цифровий інструмент для реалізації компетентнісного підходу в умовах дистанційного навчання математики».
Мета заходу полягала в поглибленні науково-теоретичних знань та удосконаленні практичних умінь педагогів з сучасної методики викладання математики із використанням платформи Desmos.
Вчителі математики ліцею Братковська С.М., Волювач О.Г. зосередили увагу на змістовому контенті цифрового інструменту, поділились досвідом з використання ресурсу, продемонстрували алгоритми роботи у системі та організували в режимі онлайн практичну роботу. Всі учасники семінару могли долучитись до створення активностей у середовищі Desmos. Вчителі збагатились цікавим та змістовним фаховим матеріалом та переконались в ефективності використання цифрових інструментів для вивчення математики.
ЗУСТРІЧ ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В РАМКАХ УЧАСТІ В ПРОЄКТІ SWITLO
6 лютого 2025 року в безпечних умовах відбулася зустріч вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти Індустріального району в рамках участі в проєкті SWITLO, під час якої вчителі активно працювали над опануванням нових підходів організації та успішної роботи професійних спільнот, розвитком лідерських навичок, навчалися підтримувати та фасилітувати ефективні дискусії.
SWITLO - проєкт, що обʼєднує вчительство англійської мови у професійні спільноти для обміну досвідом, спільного навчання, планування професійного розвитку та пошуку ефективних рішень освітніх викликів.
Програма розроблена та реалізується Британською Радою в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України. Фасилітаторкою зустрічі була вчителька англійської мови ХЛ № 26 Ольга Кобилєва, яка є активною учасницею проєкту.
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ЗА ТЕМОЮ: "КЛЮЧОВА РОЛЬ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ В УТВЕРДЖЕННІ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ДЕРЖАВНОЇ ТА ПОСИЛЕННЯ ЇЇ СТАТУСУ"
24 січня 2025 року відбувся семінар-практикум для керівників закладів освіти Індустріального району за темою «Ключова роль керівника закладу освіти в утвердженні української мови як державної та посилення її статусу». Метою семінару стало вироблення алгоритму дій керівника закладу освіти для забезпечення реалізації мовного законодавства України. Для цього керівники обговорили законодавчі норми щодо використання української мови та розробили практичні кроки до створення українськомовного освітнього середовища.
ФОТОЗВІТ
ОНЛАЙН-СЕМІНАР ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ НА ТЕМУ: "РОЛЬ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ У ФОРМУВАННІ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ"
27 листопада 2024 року на базі комунального закладу «Харківська початкова школа № 121 Харківської міської ради» відбувся онлайн семінар-практикум для бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Індустріального району за темою: «Роль шкільної бібліотеки у формуванні національно-патріотичної свідомості здобувачів освіти в умовах дистанційної освіти».
Під час семінару бібліотекар ХПШ № 121 ознайомила колег з досвідом діяльності бібліотеки закладу щодо формування національно-патріотичної свідомості здобувачів освіти в умовах дистанційної освіти. У практичному блоці, шляхом випробування, учасники семінару змогли використати застосунки ШІ як можливість розвитку навичок читання та виховання національної свідомості учнів початкової школи, використовуючи АІ генератор казок - «Kazka.fun». Створили патріотичні образи сучасного відвідувача бібліотеки за допомогою технологій ШІ та візуалізували портрети читачів за допомогою платформи «Lexica.art».
ОНЛАЙН СЕМІНАР-ТРЕНІНГ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ-ОРГАНІЗАТОРІВ ТА КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ НА ТЕМУ: "СПІВПРАЦЯ ПЕДАГОГА- ОРГАНІЗАТОРА ТА КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ ЯК ОСНОВА У СПРИЯННІ ЕФЕКТИВНОЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ"
26 вересня 2024 року на базі комунального закладу «Харківська гімназія № 40 Харківської міської ради» відбувся онлайн семінар-тренінг для педагогів-організаторів та класних керівників закладів загальної середньої освіти Індустріального району «Співпраця педагога- організатора та класних керівників як основа у сприянні ефективної виховної роботи в закладі освіти».
Під час семінару було розглянуто методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання школярів у 2024/2025 н.р., виступили заступник директора з навчально-виховної роботи – Бажан Н.В. за темою «Національно-патріотичне виховання здобувачів освіти в умовах сьогодення» та класний керівник 8-Б класу – Лук᾽янченко Л.В. з питанням щодо роботи з дітьми з основних напрямків патріотичного виховання.
Педагоги району, на практичному занятті, власноруч виготовили обереги (ляльки-мотанки) для Захисників та Захисниць України, а також під час вправи «Літачок бажань».
ФОТОЗВІТ
2023/2024 навчальний рік
ТЕМАТИЧНИЙ СЕМІНАР "ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ВЧИТЕЛІВ ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ, ЯКІ ОПИНИЛИСЬ АБО МОЖУТЬ ОПИНИТИСЯ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ"
З 11 квітня по 16 квітня 2024 року в режимі відеоконференцій відбувся цикл занять, а саме тематичний семінар «Організація роботи вчителів зі здобувачами освіти, які опинились або можуть опинитися у складних життєвих обставинах», практичне заняття з розв’язання кейсів «Визначення соціального середовища розвитку здобувачів освіти», а також тренінг «Алгоритм дій закладу освіти у разі виявлення здобувача освіти, який опинився або може опинитися у складних життєвих обставинах» з педагогічними працівниками ХЛ № 70.
Цей курс створено та проведено головним спеціалістом Управління освіти Дворник Оленою Михайлівною, з метою надання педагогічним працівникам комплексних знань та практичних інструментів для успішної роботи зі здобувачами освіти, які опинились або можуть опинитися у складних життєвих обставинах, сприяючи їхньому соціальному захисту та успішному розвитку.
Під час курсу педагогічні працівники мали можливість вдосконалити/набути такі компетентності: здатність розуміти та сприймати соціальні потреби та проблеми учнів у складних життєвих обставинах; здатність розробляти педагогічні та соціально-педагогічні документи, такі як соціальний паспорт класу; уміння ефективної комунікації з учасниками освітнього процесу; здатність працювати в команді; уміння застосовувати знання у практичних ситуаціях; навички реагування на різноманітні ситуації та потреби здобувачів освіти з високою гнучкістю та відкритістю та приймання обґрунтованих рішень; навички співчуття та здатності поставитися на місце учнів.
ОНЛАЙН-СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА ТЕМУ "ПІДГОТОВКА ДО НМТ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ"
15 квітня 2024 року відбувся онлайн семінар-практикум для вчителів-філологів щодо якісної підготовки випускників до НМТ з англійської мови. Учителі англійської мови комунального закладу «Харківський ліцей № 15 Харківської міської ради» представили відеозапис заняття з підготовки учнів до НМТ-2024 за темою «Підготовка до НМТ з англійської мови» та перелік найбільш ефективних та корисних ресурсів для учнів.
Корисні посилання для підготовки до НМТ 2024 з англійської мови:
1. https://www.englishcentral.com/browse/videos?setLanguage=en - тренувальне онлайн тестування для вивчення нових фразових дієслів на основі відео.
2. https://www.grammarly.com/ - використання штучного інтелекту в відпрацюванні фразових дієслів.
3. https://testportal.gov.ua/progeng/ - український центр оцінювання якості освіти.
4. https://zno.osvita.ua/english/ - ЗНО- онлай: тести, завдання за темами минулих років.
5. https://test-english.com/ - граматичні уроки з вправами та чіткими поясненнями.
6. https://quizlet.com/ua -додаток для вивчення та відпрацювання лексики
7. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.engbright&hl=ru&pli=1 –розумний додаток для вивчення англійської
8. https://www.memrise.com/ - розумний додаток для вивчення та відпрацювання лексики та граматики
СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТА "ЗАХИСТ УКРАЇНИ"
ЗА ТЕМОЮ "ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВИХ ЗБОРІВ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ"
12 квітня 2024 року відбувся практичний семінар для вчителів предмета "Захист України" за темою: "Особливості проведення навчально-польових зборів в умовах дистанційного навчання". Під час семінару вчителі ознайомилися з нормативно-правовою базою, отримали інструктивно-методичні рекомендації проведення навчально-польових зборів в умовах дистанційного навчання. Обговорили методи, форми засоби проведення практичних занять за розділами "Тактична підготовка","Вогнева підготовка", "Домедична підготовка".
![]() | ![]() |
"ШКОЛА ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ" ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТА "ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА"
12 березня 2024 року в режимі відеоконференції відбулося заняття «Школи дистанційного навчання» для вчителів предмета «Фізична культура» за темою «Використання інтерактивних вправ та нестандартного інвентарю під час уроків фізичної культури».
У заході взяв участь 81 педагог міста.
Васильєв К.О., учитель фізичної культури комунального закладу "Харківський ліцей № 85 Харківської міської ради" розповів, що з метою створення умов для поліпшення фізичної підготовленості учнів, підтримці високого рівня зацікавленості учнів до занять фізичною культурою і спортом, використовує різноманітні інтерактивні завдання та ігри, екскурсії в режимі онлайн, челенджі. Педагог познайомив із методами та формами роботи, що сприяють засвоєнню теоретичного матеріалу учнями та спонукають до самостійних занять фізичними вправами у позаурочний час.
Слухачі семінару поділилися своїми напрацюваннями щодо застосування інноваційних технологій на уроках з метою формування у підлітків усвідомленої потреби постійного виконання фізичних вправ, збереження та зміцнення здоров’я.
ОНЛАЙН СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ-ФІЛОЛОГІВ
ЩОДО ЯКІСНОЇ ПІДГОТОВКИ ДО НМТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
27 лютого відбувся онлайн семінар-практикум для вчителів-філологів щодо якісної підготовки випускників до НМТ з української мови та літератури. Учителі української мови та літератури комунального закладу «Харківський ліцей № 85 Харківської міської ради» представляють до вашої уваги відеозапис занять з підготовки учнів до НМТ-2024 за темою «Підготовка до НМТ з української мови та літератури-це сучасно і легко!», а також перелік найбільш ефективних, на нашу думку, корисних ресурсів для учнів.
ВІДЕОЗАПИС
Корисні посилання для підготовки до НМТ 2024 з української мови:
Демонстраційний варіант НМТ з української мови від Українського центру оцінювання якості освіти.
IZNO test:Тренувальний тест з української. (Тематичні тренувальні тести для підготовки до ЗНО зукраїнської мови і літератури)
Підготовка до ЗНО/НМТ з української від Освіта.ua «ЗНО-онлайн».
Онлайн-вправи на знання мови від проєкту «Мова. ДНК нації».
Тренажер із правопису української мови для підготовки до НМТ
Онлайн-курс «Лайфхаки з української мови».
Експрес-уроки від Олександра Авраменка.
«Ідеальна шпора на НМТ з української мови». Брати її на іспит ми не рекомендуємо, проте, як варіант самоперевірки – вельми корисна річ.
«Українська мова: лайфхаки. ЗНО без зайвої напруги» від Ігоря Хворостяного.
ОНЛАЙН СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ
ЩОДО ЯКІСНОЇ ПІДГОТОВКИ ДО НМТ З МАТЕМАТИКИ
23 лютого відбувся онлайн семінар-практикум для вчителів математики щодо якісної підготовки випускників до НМТ з математики.
Учителі математики комунального закладу «Харківський ліцей № 118 Харківської міської ради» представляють до вашої уваги відеозапис заняття з підготовки учнів до НМТ-2024 за темою «Функції», а також перелік найбільш ефективних, на нашу думку, корисних ресурсів для учнів.
ВІДЕОЗАПИС ЗАНЯТТЯ З ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДО НМТ ЗА ТЕМОЮ "ФУНКЦІЇ"
КОРИСНІ РЕСУРСИ:
https://ilearn.org.ua/ – безкоштовна підготовка до ЗНО/НМТ, вебінари, курси, тести, тренажери
https://zno.osvita.ua/ - ЗНО-онлайн : тести, завдання, завдання за темами минулих років.
https://lv.testportal.gov.ua/ - тренувальне онлайн-тестування, тести минулих років, матеріали минулих тестувань
https://terletskyi.blogspot.com/p/blog-page_93.html?m=1 – завдання основних та додаткових сесій ЗНО за темами
ТРЕНІНГ ДЛЯ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ ТА ВЧИТЕЛІВ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ "ЗНАТИ, ЩОБ ВИЖИТИ"
Значення першої домедичної допомоги важко переоцінити. Своєчасне надання та правильне проведення допомоги не тільки рятує життя постраждалому, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби, попереджує розвиток тяжких ускладнень, зменшує втрату працездатності. З метою ознайомлення із базовими навичками надання невідкладної домедичної та психологічної допомоги класні керівники та вчителі соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі Індустріального району відвідали тренінг за темою «Знати, щоб вижити». Під час тренінгу слухачі оволоділи методами психологічної самодопомоги при тривожних станах, отримали практичні навички з використанням сучасних засобів та тренажерів для серцево-легеневої реанімації, відпрацювали методи зупинки кровотечі та методи накладання шин на травмовану кінцівку, здобули навички рятування та стабілізації життя людини до приїзду спеціалістів. Бо небайдужість та кожна хвилина домедичної допомоги - ціна людського життя.
ФОТОЗВІТ
ОНЛАЙН-СЕМІНАР ДЛЯ ПЕДАГОГІВ-ОРГАНІЗАТОРІВ ЗА ТЕМОЮ "МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО - ВАЖЛИВИЙ КРОК ДО ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ТА СВІТОВОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ"
7 жовтня на базі комунального закладу «Харківський ліцей № 119 Харківської міської ради» відбувся онлайн семінар для педагогів-організаторів Індустріального району за темою: «Міжнародне співробітництво – важливий крок до європейської та світової інтеграції України».
Під час семінару були обговоренні питання налагодження ефективної взаємодії з представниками інших країн, забезпечення інтеграції національної системи освіти в міжнародний освітній простір, особливості організації міжнародного партнерства.
Керівник шкільного Євроклубу «З надією в майбутнє» Точоних В.О. презентувала досвід роботи ліцею зі школами-партнерами Кракова (Польща) та Брно (Чехія).
Педагог-організатор ліцею Самойлова О.В. розповіла про участь представників закладу освіти у Міжнародних проєктах та семінарах, конференціях та інших науково-методичних заходах.
Увагу учасників семінару привернула робота методичного об’єднання вчителів іноземної мови, яке здійснює супровід міжнародного співробітництва. Заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею Касьянова І.І. поділилася досвідом співпраці з викладачами ХГУ «Народна Українська Академія» та методистами Macmillan Publisher LTD.
Налагодження партнерських зв’язків та розширення міжнародної співпраці - запорука формування сучасної полікультурної особистості, відкритої до діалогу, готової до інтеграції у світовий культурний простір.
МАТЕРІАЛИ СЕМІНАРУ
УЧАСТЬ У ХХХІ ЩОРІЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ ВГУ "ВОЛИНЬ - 2023"
З 3 жовтня по 07 жовтня 2023 року заступники директора комунального закладу "Харківського ліцею № 80 Харківської міської ради" Дмитрикова О.В. та Шилованова Є.О. стали учасниками XXXI щорічної конференції ВГУ на тему: «Проведення реформи галузі освіти Волинської області в умовах воєнного стану та входження у європейський освітній простір» за участю керівників Волинської ОВА, Луцької міської ради, управління освіти і науки Волинської ОДА, управління освіти Луцької міської ради, Волинського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич.
Під час конференції учасники мали змогу відвідати заклади освіти Луцьку, Ковеля та різних ОТГ Волині та отримати безцінний досвід та нові знання
![]() | ![]() | ![]() |
ХХІХ МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "ПРОБЛЕМИ БЕЗПЕРЕРВНОЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ І КАРТОГРАФІЇ"
Учителі географії Індустріального району з ліцеїв №№ 15, 75, 80, 155 і 168 стали активними учасниками ХХІХ Міжнародної наукової конференції «Проблеми безперервної географічної освіти і картографії», яку проводила кафедра фізичної географії та картографії Харківського національного Університету імені В.Н.Каразіна. Конференція зібрала науковців і практиків із різних країн.
![]() | ![]() | ![]() |
ТЕОРЕТИКО-ПРАКТИЧНІ СЕМІНАРИ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ СТАНДАРТІВ НУШ В 6-Х КЛАСАХ ВІДПОВІДНО ДО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ БАЗОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
В районі розпочався цикл теоретико-практичних семінарів щодо впровадження стандартів НУШ в 6-х класах відповідно до Державного стандарту базової загальної середньої освіти. 26 вересня такий онлайн семінар було проведено на базі ХЛ № 104, темою якого стало: «Впровадження стандартів НУШ у 6-х класах відповідно до Державного стандарту базової загальної середньої освіти з предметів мовно-літературної галузі».
Під час роботи семінару педагоги розглянули особливості в організації діяльності учнів і учителя Нової української школи на уроках української, англійської мов та зарубіжної літератури.
МАТЕРІАЛИ СЕМІНАРІВ
2022/2023 навчальний рік
СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТА "ЗАХИСТ УКРАЇНИ" ЗА ТЕМОЮ: "ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ПРИ ВИВЧЕННІ ПРЕДМЕТА "ЗАХИСТ УКРАЇНИ" В УМОВАХ СУЧАСНОСТІ"
25 квітня 2023 року на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №113 Харківської міської ради Харківської області відбувся семінар для вчителів предмета «Захист України» за темою «Формування компетентнісного підходу при вивченні предмета «Захист України» в умовах сучасності». Керівник районного методичного об’єднання Багацький В.В поділився досвідом роботи з цього питання, ознайомив з матеріально-технічною базою закладу освіти. Вчителі предмета «Захист України» закладів освіти ознайомились з особливостями проведення навчально-польових зборів і навчально-тренувальних занять. Під час семінару було продемонстровано варіанти маневрів у бою з метою зайняття вигідної позиції для ведення вогню по найуразливішому місцю в бойовому порядку противника, особливо флангах і тилу, а також дії щодо виведення підрозділів з-під удару противника.
Під час семінару обговорено питання важливості впровадження в освітній процес сучасних освітніх технологій для формування в учнів ключових компетентностей на уроках предмета «Захист України».
![]() | ![]() | ![]() |
ОНЛАЙН-СЕМІНАР ЗА ТЕМОЮ "ЯКІСНА ПІДГОТОВКА ВИПУСКНИКІВ ЗЗСО
ДО ЗНО/НМТ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ"
21 березня 2023 року в Харківської гімназії № 163 був проведений онлайн семінар з теми "Щодо якісної підготовки випускників ЗЗСО до ЗНО/НМТ з історії України" . Метою НМТ з історії України є виявлення рівня сформованості історичної компетентності випускників закладів загальної середньої освіти, визначення відповідності результатів навчально-пізнавальної діяльності державному стандарту. Кожного року ЗНО модернізується, відбуваються суттєві фактичні, організаційні та методичні зміни. Сучасному вчителю історії необхідно завжди «тримати руку на пульсі» та вчасно реагувати на зміни, бо від цього залежить вибір випускниками майбутньої пофесії. Сучасні новітні технології роботи з історичним матеріалом значно полегшують запам’ятовування матеріалу учнями. Безліч онлайн-технологій моделювання, аудіо- та відеоресурсів значно активізують пізнавальну. Саме обмін досвідом та розробка власних рекомендацій і стали основною метою семінару.
Педагоги отримали методичні та практичні поради з питань особливостей і проблемних моментів підготовки учнів до НМТ з історії України. Учителі отримали необхідні довідкові й практичні матеріали щодо роботи з історичною джерельною базою, картографічним матеріалом, візуальними історичними об’єктами для використання в практичних заняттях. Учасники семінару сформували низку рекомендацій щодо варіативності підходів у роботі з тестовими матеріалами, новітніми креативними методами тренувань з використанням медіаресурсів, онлайн-сервісів для створення медіапродуктів тощо.
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
ОНЛАЙН СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ "ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ЧЕРЕЗ ПІДГОТОВКУ УЧНІВ
ДО НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ
З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ"
21 березня 2023 року на базі ХЛ № 75 було проведено онлайн семінар-практикум для вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти Індустріального району «Підвищення якості освіти через підготовку учнів до національного мультипредметного тесту з англійської мови». Під час семінару були надані методичні рекомендації щодо якісної та успішної підготовки випускників до національного мультипредметного тесту з англійської мови, а саме презентовані ефективні форми роботи, техніки навчання виконання тестових завдань з читання та використання мови за допомогою сучасних онлайн-платформ в умовах воєнного стану.
![]() | ![]() | ![]() |
РАЙОННИЙ ОНЛАЙН СЕМІНАР "ЯІСНА ПІДГОТОВКА ВИПУСКНИКІВ ДО ЗНО(НМТ) З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ"
Відповідно до річного плану Управління освіти 28 лютого 2023 року було проведено онлайн практичний семінар для учителів української мови та літератури щодо якісної підготовки випускників до ЗНО (НМТ), на якому педагогічні працівники поділилися досвідом щодо якісної підготовки випускників до проходження ЗНО (НМТ) та посиланнями на якісні освітні ресурси, де розміщено безліч корисних матріалів.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
РАЙОННИЙ ОНЛАЙН СЕМІНАР«ДОСВІД ТА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО ЯКІСНОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ З МАТЕМАТИКИ»
24 лютого 2023 року в ХЗОШ №168 пройшов районний онлайн семінар для вчителів математики за темою «Досвід та актуальні питання щодо якісної підготовки учнів до національного мультипредметного тесту з математики». Вчитель математики Чудна Тетяна Миколаївна поділилась з присутніми своїм досвідом роботи щодо підготовки учнів 11-х класів до НМТ з математики. Презентувала активні форми і методи роботи на уроках математики під час дистанційного навчання.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ З ПРАКТИЧНИМИ ПСИХОЛОГАМИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
17 лютого 2023 року екстремальні психологи - Світлана ЛЄБЄДЄВА та Віталій ХРИСТЕНКО, кандидати психологічних наук, представники Громадської організації «Український центр психологічної допомоги та підтримки «Незламний Харків» провели зі шкільними психологами Індустріального району міста Харкова авторський психологічний тренінг «Перша психологічна допомога».
Під час тренінгу з учасниками було опрацьовано питання екстремальної та кризової психології.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
УЧАСТЬ У ТРЕНІНГАХ «ІНСТРУМЕНТИ ТА СУЧАСНІ ПІДХОДИ», «ОЦІНЮВАННЯ ТА ІНКЛЮЗІЯ НУШ»
З метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників та допоміжної діяльності щодо реалізації концепції «Нова українська школа» та Державного стандарту базової середньої освіти, педагогічні працівники закладів освіти району, які викладають навчальні предмети у 5 класах, взяли участь у тренінгах за напрямами: «Інструменти та сучасні підходи», «Оцінювання та інклюзія НУШ». Тренінги були проведені регіональними сертифікованими тренерами НУШ громадської організації «Освіта без умов» за підтримки громадської спілки «Освіторія», Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
МАЙСТЕР-КЛАС "СТВОРЮЄМО ВІДЕОРОЛИКИ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОГРАМИ MOVAVI"
18 листопада музичний керівник КЗ «ДНЗ № 427» Миколюк Н.М. провела для педагогів району майстер-клас «Створюємо відеороліки за допомогою програми Movavi». Розповіла і показала як користуватися програмою Movavi Video Editor. Дана тема сьогодні дуже актуальна, адже більшість заходів в дошкільних закладах відбувається онлайн через онлайн-платформи. Тому педагогічні працівники активно знайомляться з інформаційними технологіями і їх використанням як у освітньому процесі.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
ТИЖДЕНЬ МЕДІАГРАМОТНОСТІ - 2022
Педагогічні працівники району долучилися до ГЛОБАЛЬНОГО ТИЖНЯ МЕДІА ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ. GLOBAL MEDIA AND INFORMATION LITERACY (MIL) WEEK, який тривав з 24 по 31 жовтня. Вчитель історії та громадянської освіти ХСШ 75 Зеленова А.І. провела урок для учнів 10-х класів "Медіаграмотність під час війни: як вистояти в інформаційному потоці". Учні закладів освіти району взяли участь у Національному тесті з медіаграмотності.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ АСОЦІАЦІЇ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
З 09.10.2022 по 15.10.2022 делегації закладів загальної середньої освіти № 15 та № 80 брали участь у ХХХ Всеукраїнській конференції Асоціації керівників закладів освіти "Відроджені гімназії України". Під час конференції учасники ознайомилися з досвідом роботи закладів освіти Тернополя та області, відвідали історичні місця та поспілкувалися з колегами із 17 областей України. Завдяки заходу наші директори та заступники відвідали гімназії, ліцеї, школу мистецтв.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |